E-Learning

Szkolenia online Punkt Konsultacyjny ds. REACH i CLP

Samouczek

Platforma e-learningowa została przygotowana w taki sposób, aby w jak największym stopniu ułatwić korzystanie z niej.

 

 1. Rejestracja

  Pierwszym krokiem niezbędnym do korzystania z platformy jest zarejestrowanie się. Aby się zarejestrować, proszę wejść w dział “REJESTRACJA”, a następnie wypełnić krótki formularz rejestracyjny.  Po zarejestrowaniu się - prosimy o potwierdzenie adresu e-mail poprzez kliknięcie w odnośnik znajdujący się w treści e-maila aktywującego.

 

 1. Po dokonaniu rejestracji można się zalogować poprzez stronę główną lub podstronę ZALOGUJ, podająć swój e-mail oraz wybrane hasło.  Po zalogowaniu użytkownik zostaje przeniesiony od razu do jego konta, gdzie może zmienić imię i nazwisko, nazwę firmy oraz hasło.

 

 1. Zalogowany użytkownik otrzymuje dostęp do kursów oferowanych przez platformę. Aby zobaczyć listę kursów, proszę kliknąć na pozycję “KURSY” w menu. Aby przystąpić do określonego kursu, prosze kliknąć przycisk “PRZYSTĄP” obok jego opisu.


 

 1. Każdy kurs składa się z elementów - lekcji. Każdą lekcję użytkownik może zobaczyć (wyświetlić) tylko określoną ilość razy. Po kliknięciu na przycisk “POKAŻ TREŚĆ LEKCJI” - zawartość danej lekcji ukaże się, a licznik dozwolonych wyświetleń tej lekcji zmniejszy się o 1. Po wykorzystaniu wszystkich wyświetleń lekcji - nie będzie możliwości dalszego jej zobaczenia w ramach realizowanego kursu.


 

 1. Po zakończeniu nauki, aby uzyskać dyplom, należy wypełnić test końcowy. Aby to zrobić, proszę nacisnąć przycisk “KONIEC NAUKI PROSZĘ O TEST KOŃCOWY” będący na końcu każdego kursu. Po jego naciśnięciu użytkownik zostanie przeniesiony do podstrony egzaminu - testu składającego się z pytań oraz możliwych do zaznaczenia odpowiedzi.


   
 1. Test sprawdzający. Po wyborze odpowiedzi, poniżej pojawią się odnośniki do kolejnych/poprzednich pytań. Przy ostatnim pytaniu pojawi się przycisk zakończający test.

   
 1. Po zakończeniu testu - pojawi się wynik oraz jedna z dwóch możliwości:

 

 • Gdy wynik testu był pozytywny - Użytkownik otrzyma możliwość pobrania dyplomu/poświadczenia do wydrukowania oraz będzie miał możliwość wypełnienia krótkiej ankiety ewaluacyjnej.


 

 • Gdy wynik testu był negatywny - przycisk wysyłania prośby o powtórzenie kursu. Kurs nie będzie mógł być powtórzony przez tego samego użytkownika, dopóki administrator serwisu się na to nie zgodzi. Użytkownik otrzyma informację e-mailem o zgodzie administratora na powtórkę testu i będzie mógł uruchomić kurs ponownie (punkt 3.).


 

 1. Przebieg kursów, lekcji oraz inne informacje można śledzić po najechaniu wskaźnikiem myszki na ikonę informacji:

^ do góry